Centrum Dializ Mafraq


Centrum Dializ Mafraq wyposażone jest w 68 stacji dializ jest odpowiedzią na pilną potrzebę regionu blisko Abu Dhabi. Jest to pierwsze z tego typu centrów zaprojektowanych dla Abu Dhabi Health Services Company projekt ma być symbolem dążenia do światowej klasy opieki zdrowotnej przez rząd Abu Dhabi. Zespół Stantec został zainspirowany by stworzyć dynamiczny prototyp architektoniczny który łatwo dało by się adaptować do miejsca i otaczającej sytuacji.
Cały projekt koncentruje się na pacjentach obrócono tradycyjny koziołkowy układ łózek do dializy o wewnętrznej orientacji na taki który pozwala pacjentom podziwiać krajobraz na zewnątrz i daje dostęp do naturalnego światła. Prywatne stanowiska dializ wyposażone w krzesła terapeutyczne i płaksie telewizory pozwalające na odpowiednią opiekę w komfortowych warunkach. Każdy z „strąków” składa się z 16 łóżek rozmieszczonych na każdej ze ścian rdzenia budynku utrzymując efektywne i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. Decentralizacja typowych stanowisk wymagała stworzenie mobilnych stanowisk dla pielęgniarek by zapewnić lepszą widoczność na pacjentów.
Przegubowe i warstwowe elementy elewacji łączą się z poziomymi powierzchniami integrując otaczający krajobraz i budynek. Szklana fasada okryta dynamicznymi stalowymi żaluzjami chroni budynek od ostrego słońca Bliskiego Wschodu i zapewnia pacjentom prywatność podczas leczenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s