Strzelnica olimpijska


Trochę w nawiązaniu do naszego srebrnego medalu chciałem dzisiaj zaprezentować miejsce w którym się te zawody odbywały a poza tym uważam że jest to bardzo ciekawa arena sportowa.
Zlokalizowana w dzielnicy Woolwich oczywiście w Londynie zaprojektowana przez Magma Architecture hala jest miejscem letnich zmagań strzeleckich na 10, 25 i 50 m dystansie. Składa się ona z dwóch częściowo zamkniętych struktur i jednego całkowicie zamkniętego centrum, wszystkie budynki są tylko tymczasowe i są całkowicie przenośne, łatwe w demontażu i ponownego złożenia w razie konieczności bez zbędnego zajmowania miejsca.
Modularne, stalowe ramy i konstrukcje z membrany prosto przekrywają sześcian o powierzchni 18.000 m² membraną z podwójnej warstwy PVC. Kolorowe okrągłe świetliki są węzłami które pomagają zapewnić odpowiednie napięcie membrany, tworzą na również wloty i wyloty dla naturalnej wentylacji zapewniając wewnątrz komfortową temperaturę a na poziomie gruntu pełnią dodatkowo funkcję wejść. Półprzezroczysty charakter przekrycia budynku redukuje potrzebę dodatkowego sztucznego oświetlenia wnętrz sprawiając że projekt jest w pełni samowystarczalny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s