Muzeum sztuki nowoczesnej


Michigan State University ukończył budowę muzeum sztuki nowoczesnej zaprojektowanego przez Zaha Hadid które ma zostać otwarte dla odwiedzających w przyszłym miesiącu. Stalowa elewacja muzeum ma kontrastować z budynkami kampusu wykonanymi z cegieł uniwersytetu Collegiate Gothic. Muzeum zawiera 1600 m² przestrzeni wystawowej, wzdłuż skrzydła edukacyjnego, centrum nauki, kawiarnię, sklep i zewnętrzy ogród rzeźb . Trzy kondygnacyjny prezentować będzie sztukę nowoczesną, fotografię, prace na papierze, instalację i nowoczesne media. Prócz zdjęć gotowego obiektu możecie również zobaczyć wstępne renderingi.

Reklamy

2 Comments

 1. Zaha, znam jej kilka projektów z autopsji, Londyn, Niemcy, Stany
  plus albumy, książki i tak dalej

  i właściwie żaden z nich nie jest dla człowieka. Ten projekt ma ciekawa formę boczna, gdy się patrzy na załamaną blachę, tylko po co tak na prawdę jest to zrobione, gdy wewnętrzną forma nie ma zmień formy…

  Odpowiedz

  1. W architekturze chodzi przede wszystkim o wygląd bardzo często jej twórcy nie zastanawiają się nad funkcjonalnościom tak jest tu z tą elewacją a wnętrze moim zdaniem zostało zaprojektowane aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i aby jak najlepiej pełnić swoje funkcje przez co może wydawać się nudne.

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s