Stołówka w Hiszpanii


Rzeźby przypominające drzewa wyrastają ze stołów w tej stołówce w Hiszpanii stworzonej przez Estudio Nômada a ich celem jest stworzenie  atmosfery jedzenia na świeżym powietrzu. Architekci wzorowali się na na tradycji i kulturze Galicji w północno-zachodniej części Hiszpanii a prócz jadłodajni zaprojektowali oni sklep przy muzeum. Nogi stołów rozszerzają się w górę tworząc kształt drzew które dodatkowo posiadają aluminiową ramę powyżej  która dodatkowo doświetla wnętrze. Sklep znajdujący się tuż obok posiada wysoki drewniane półki o regulowanej wysokości półek w celu dostosowania ich do sprzedanych produktów. Te dwie przestrzenie są ze sobą połączone otworami o różnych zakrzywionych kształtach i długą ladą  wykończoną kolorowymi kaflami.

 

 

Reklamy

2 Comments

  1. hm… mieszane uczucia. trzeba zapyta żołądki czy dobrze trawią.
    Przypomina mi się album Makowecza, tak, tak myślę ze pisze się nazwisko owego węgierskiego architekta. Piękne formy, drzewa we wnętrzach domow

    Odpowiedz

  2. Kwestią gusty jest czy to nam się podoba i w to nie wnikam na pewno jest to budownictwo arboralne które wykorzystuje naturalne rozwiązania między innymi czerpiąc z drzew by stworzyć ciekawe i wytrzymałe konstrukcje a jedynie ozdoba wnętrza.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s