Pawilon z recyklingu


templ-shinslab-temporary-temple-seoul-south-korea-museum-courtyard-recycled-cargo-ship-parts_dezeen_1568_5

Kolejny wpis pokazujący że w architekturze najważniejszy jest oryginalny pomysł a nie koniecznie wielkie pieniądze i światowej sławy architekci. Południowo koreańskie studio Shinslab Architecture podzieliło jeden ze starych zardzewiałych statków i odwracając kadłub stworzyło swój pawilon/instalację zgłoszony do konkursu  MoMA’s Young Architects. Olbrzymia metalowa konstrukcja została umieszczona na dziedzińcu wejściowym Koreańskiego Muzeum Sztuki Współczesnej w Seulu. Gdzie za swoja łukową, zniszczoną i zardzewiałą powłoką zewnętrzną kryje ogólnodostępną przestrzeń  mającą służyć do odpoczynku. Przestrzeń wypełniono drzewami i roślinnością. Projekt ma pokazywać jak obiekty które utraciły już możliwość pełnienia swojej podstawowej funkcji użytkowej nadal mogą posiadać wartość i być wykorzystane, jednocześnie architekcie pragnęli podkreślić piękno które występuje w przedmiotach użytkowych produkowanych masowo.

 

Reklamy

21 Comments

 1. Wow uwielbiam wykorzystywać stare, niepotrzebne rzeczy czy nawet śmieci do tworzenia nowych. Szczególnie upodobałam sobie lampiony z puszek i doniczki ze starych opon, nic się nie zmarnuje;)

  Odpowiedz

 2. Można by to wykorzystać w krajach 3 świata, ciekawe dlaczego o tym się nie pisze, a przecież one działają jak wysypiska dla bogatszych krajów.

  Odpowiedz

 3. Nie podoba mi się, gdyby był jeden element w kolorze rdzy to okej, ale gdy cały projekt jest w tym kolorze to masakra,trochę jak muzeum solidarności w Gdańsku. Wielu moich znajomych po architekturze zastanawiają się co mieli w głowie projektanci bo to po prostu wygląda jak zardzewiała bryła.

  Odpowiedz

 4. Wciąż podziwiam osoby, które potrafią myśleć przestrzennie i dodatkowo wykorzystywać rzeczy z recyclingu. Moja znajoma patrząc na coś, co dla mnie jest stertą niepotrzebnych śmieci, potrafi wyczarować cuda.
  Wielki ukłon w stronę architektów!

  Odpowiedz

 5. Inspirujące, chociaż wygląda trochę jak sterta złomu. Pomysł dobry, ale poprawiłbym nieco zamysł, żeby to po prostu miało sens, a osoba, która to zobaczy, wiedziała na co patrzy.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s